Dostępne dla inwalidów Zakaz palenia Płatność kartą Internet bezprzewodowy Forum WOK poleca

Ocena:

6!

Ministerstwo Kawy

MY W MINISTERSTWIE KAWY

...słowa: kawa i jakość traktujemy poważnie. Podajemy kawę tylko na bazie 100%-owych arabik, pozyskiwaną bezpośrednio od plantatorów (direct trade), wypalaną w najlepszy według nas sposób i dostarczoną w możliwe jak najkrótszym czasie od wypalenia (kilka dni). Następnie parzoną w najwyższej jakości ekspresie ciśnieniowym (La Marzocco) lub metodami alternatywnymi (aeropress, drip, chemex) i na koniec, co najważniejsze serwowaną przez najlepszych baristów w Polsce i nie tylko (nasz główny barista jest 16 na świecie!).

Naszym jedynym dostawcą jest szwedzka palarnia KOPPI założona z kolei przez najlepszych baristów Szwecji. Dostarczają nam oni jedynie dostępną u nas mieszankę trzech doskonałych arabik do espresso: COLOMBIA VERDA BERLIN, GUATEMALA HUNAPU i KENIA GICHATHAINI. Powstaje z niej espresso o wyraźnej kwaskowatości i słodyczy. KOPPI dostarcza nam też jednorodne arabiki do dripa i aeropressu, które oferujemy do wyboru (prosimy zajrzeć do naszego aktualnego dripowego menu).

Zapraszamy wszystkich miłośników espresso i kaw na bazie espresso oraz kaw parzonych metodą drip i aeropress do degustacji naszych arabik:)


A dla równowagi, mamy też owocowo-warzywne soki wyciskane (wyciskane w specjalnej wyciskarce ślimakowej), smoothies’y ze świeżych owoców, wybór herbat sypanych Kusmi, domowej roboty kanapki, tarty i ciasta na bazie składników najwyższej jakości. Wystarczy tylko przyjść do Ministerstwa i ocenić to wszystko samemu!


PS. Mamy też dla koneserów herbatę kawową Cascara a nawet ...kawę zbożową.

PPS. Piwa nie ma, ale wino już tak!


____________________________________________
>> Kawa w lokalu polecana przez wszystkookawie.pl <<
____________________________________________
Kategorie: Kawiarnie
Numer telefonu: 503-080-906
www: www.ministerstwokawy.pl
Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 9 - 22
Sobota - Niedziela: 10 - 22
Przykładowa cena kawy: 4
Przykładowa cena piwa: Brak informacji
Przykładowa cena wody mineralnej: 5

Opinie (1)